Badania kierowców Kraków. Zawodowy kierowca musi pamiętać o badaniach – badania psychologiczne Szczecin

Kierowca zajmujący się zawodowo przewozami drogowymi, ma obowiązek poddawania się okresowym badaniom psychologicznym. Jasno określają to polskie przepisy dotyczące transportu drogowego. Badania kierowców, którzy nie ukończyli 60. roku życia przeprowadza się co 5 lat. Ma to na celu stwierdzenie lub wykluczenie przeciwwskazań do wykonywania zawodowej pracy w charakterze szofera przez daną osobę. Szofer, który ma więcej niż 60 lat musi zgłaszać się na badania co 30 miesięcy.

Lekarza, który wykona potrzebne badania psychologiczne kierowców zainteresowane tym tematem osoby znajdą w każdym mieście. Specjalistów, którzy tym się zajmują, mają m. in. Szczecin i Kraków. W wielu miejscowościach kierowcy znajdą odpowiedniego specjalistę na miejscu. Jest to wygodne przede wszystkim na dostępność do usługi niemal od ręki, bez długiego czasu oczekiwania na wizytę i konieczności dojazdu, co wiąże się ze stratą czasu.

Badanie kierowców to przede wszystkim testy psychologiczne. Osoby, które są im poddawane udzielają odpowiedzi na zadane im pytania, a także muszą wykazać się logiką. Sprawdzana jest również ich szybkość reakcji na różnego rodzaju bodźce, głównie na światło i dźwięk.

Możesz również polubić…