Nie każde auto można holować – lawety samochodowe Łódź

Niewiele trzeba, by samochód odmówił współpracy w pokonaniu dalszej drogi. Pół biedy, jeśli można usunąć w terenie. Znacznie gorzej sprawa wygląda, gdy trzeba dostarczyć auto do serwisu naprawczego. Wówczas potrzebne jest autoholowanie. O ile, oczywiście, nie ma przeciwwskazać do tego, by pociągnąć auto za innym samochodem. Okazuje się bowiem, że z takiego rozwiązania nie zawsze można skorzystać i trzeba szukać lawety.

Rośnie sprzedaż samochodów wyposażonych w różnego rodzaju systemy. Wiele z nich jest właśnie przyczyną, która uniemożliwia holowanie auta. Na usługę jego transportu na lawecie trzeba z góry nastawić się w przypadku samochodów z automatyczną skrzynią biegów. Innego rozwiązania związanego z dotarciem do warsztatu nie mają też auta z napędem na cztery koła i hydropneumatycznym zawieszeniem. Awaria układu kierowniczego lub hamulcowego to kolejne przeciwwskazanie do holowania samochodu.

Skoro na polskich drogach przybywa samochodów, których nie można holować, rośnie więc zapotrzebowanie na lawety samochodowe sprzedaż ich też, w związku z tym, nabiera rozpędu i w szybkim tempie szybuje w górę.

Możesz również polubić…