Najdroższy motocykl świata

Najdroższe motocykle na świecie to zabawki produkowane dla wyjątkowo zamożnych kierowców. Zazwyczaj produkuje się je w ilości kilku sztuk, a każdy posiadacz takiego modelu szybko zdaje sobie sprawę z tego, że jest w posiadaniu maszyny zupełnie wyjątkowej. Jak wyglądają i ile kosztują najdroższe motocykle na świecie?

Motocykle dla najbogatszych

Jednym z najdroższych motocykli na świecie jest NCR MACCHIA NERA, którego nazwa oznacza czarną plamę. Sercem maszyny jest silnik pochodzący z Ducati, a cała konstrukcja została wykonana z karbonu, tytanu i innych lekkich materiałów, które cechują się wyjątkową trwałością, ale też dają szansę na szybką jazdę. Został wyposażony w zaawansowane sprzęgło i układ hamulcowy, a jego cena wynosi około 225 tysięcy dolarów. ECOSSE TITANIUM SERIES FE TI XX uznawany jest za jeden z najbardziej ekskluzywnych pojazdów tego typu na świecie. Konstrukcja z tytanu i karbonu gwarantuje lekkość i prędkość, a siodło zostało ręcznie wykonane przez warsztat rymarski Berluti. Za model trzeba zapłacić 300 tysięcy dolarów. Ale na tym nie koniec – producenci ekskluzywnych motocykli ścigają się w tworzeniu pojazdów, które osiągają jeszcze wyższe ceny.

Pierwszoligowe motocykle

DODGE TOMAHAWK V10 SUPERBIKE ma przede wszystkim wartość kolekcjonerską. Nieoficjalnie mówi się o tym, że może rozwinąć prędkość do 600km na godzinę i choć nie można go używać na ulicach, jego posiadanie sprawiłoby mnóstwo radości wielu wielbicielom motocykli. Szczególne wrażenie roi jego rozmiar i zawieszenie czterech kół. Maszyna kosztuje 550 tysięcy dolarów. Najdroższy motocykl świata to obecnie LAUGE JENSEN GOLDFINGER, którego cena nie wynika raczej z osiągów i konstrukcji. Motocykl został pokryty 24-karatowym złotem i jest inkrustowany 250 diamentami, a siedzenie pokrywa naturalna skóra z goryla. Do tej pory powstał tylko jeden taki egzemplarz, który sprzedano za 850 tysięcy dolarów. Producent zapowiada stworzenie drugiej wersji, w której również zostaną wykorzystane kamienie szlachetne i złoto. Jak do tej pory żaden inny motocykl nigdy nie został sprzedany za wyższą cenę.

 

Możesz również polubić…